تبلیغات
akhbarmohandesi - مطالب تیر 1396

امروز:

آزمون نظام مهندسی

به نقل از خبر نگار مقر خبری وزارت شیوه و شهرسازی , شب قبلی ۴ اسفندماه در تالار به دنیاآمدن نمایشگاه بین‌المللی در مراسم تکریم جایگاه مهندس - مصادف با سالروز ولادت دانشمند اهل ایران , خواجه نصیرالدین طوسی - با حضور عباس آخوندی وزیر روش و شهرسازی و معاونان او در حوزه مسکن و ساختمان و همینطور معماری و شهرسازی از خانواده شهید حریق نشان , مهندس علی نظری که در واقعه پلاسکو در هنگام انجام وظیفه جان به جان آفرین تسلیم کرد , تقدیر به فعالیت آمد . 

در‌این مراسم لوح تقدیری از طرف وزیر منش و شهرسازی به مامان و بابا شهید علی نظری یکی‌از مهندسان عضو اداره نظام مهندسی ساختمان استان تهران که یکی حریق نشانان جان‌باخته در رخداد ساختمان پلاسکو بود , اهدا شد و از این خانواده داغدیده به پاس سرویس ها فرزندشان تقدیر و سپاس به فعالیت آمد . 

مامان شهید نظری شهید حریق نشان در پشت تریبون با چشمان اشک آلود در حالیکه کادر عکس فرزند شهید خویش را در دست داشت روز مهندس را به جامعه مهندس علی الخصوص مهندسان برنا مرزوبوم شادباش اظهار کرد . 

گفتنی است در اهدای لوح تقدیری که بوسیله وزیر خط مش و شهرسازی به خانواده شهیدنظری اهدا شد علاوه بر حامد مظاهریان نائب رئیس مسکن و ساختمان وزیر منش و شهرسازی و موفق حناچی نائب رئیس معماری و شهرسازی وزیر رویکرد و شهرسازی , فرج الله رجبی مدیر اداره نظام مهندسی استان تهران و حسن قربانخانی مدیریت اداره نظام مهندسی استان تهران هم حضور داشتند و خانواده شهید علی نظری دربین اشک‌ها و تشویق‌های حاضران هم‌نشینی شدند . /
آزمون نظام مهندسی


نوشته شده در : شنبه 31 تیر 1396  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .

مشکلات و شکایات شایع بعداز کار جراحی بینی

مشکلات و شکایات شایع بعداز کار جراحی بینی 


پس از جراحی زیبایی بینی معمولاً بیماران مشکلات و شکایات مشابهی دارا هستند که سبب ساز تولید نگرانی در آن‌ها میگردد , که اما معمولاً جای نگرانی نیست . درین مقاله به مهم‌ترین این شکایات اشاره میگردد و جهت رفع نگرانی و ادب خاطر بیماران با شخصیت توضیح داده می‌شود : 

آبریزش و عطسه بعد از جراحی بینی 
یکی‌از مشکلات شایع پس از کار جراحی بینی , گلایه از آبریزش و عطسه مکرر است . در یک سری روز اولیه آن گاه فعالیت بینی به دلیل ورم و وجود مش باطن بینی , بیماران از آبریزش مکرر و عطسه بسیار معترض میباشند . عطسه خطری برای فعالیت بینی ندارد و مشکلی در صورت بینی تولید نمی‌کند . برای این بیماران سفارش میشود که قرص آنفولانزا بزرگسالان را هر چهار ساعت دوتا مصرف نمایند یا این که از مصرف قرص تلفاست شبی یکی سود ببرند . پس از خروج مش ها در دو الی سه روز بعداز فعالیت بینی , قطعاً تورم کمتر و عطسه به صورت واضحی کاهش مییابد . 

خون ریزی و تورم بعداز جراحی بینی 
در‌حالتی که جراح بینی در پلان جراحی باشد و به بافت اطراف زخم نرساند , قطعاً خون‌ریزی متعددی بعداز جراحی بینی نداریم . بخش اعظم خون ریزی ها ناشی از ویرایش بد و ناشیانه حین فعالیت بینی است . بعداز فعالیت , گذاشتن کیسه یخ تا چهار روز دوچندان یاری می نماید , چون نیز خون ریزی را کم می نماید و نیز تورم را شدیداً کاهش می‌دهد . بلند بودن زیر راز یا این که گذاشتن دو بالش قطعاً در کاهش ورم و خون ریزی آن گاه فعالیت جراحی بینی یاری می نماید . بعضا از جراحان پیشنهاد می کنند مریض دو خشت زیر اساس بالایی تخت بگذارد تا رمز تخت بالا برود . درصورتی که خون‌ریزی شدید باشد قطره اکسی متازولین و فنیل افرین هر شش ساعت درون بینی زیاد با فایده است . 

درد بعداز جراحی بینی 
درد بعداز فعالیت بینی دوچندان کم است و زیاد راحت به مسکن هایی زیرا استامینوفن و قرص آنفولا‌نزا هر چهار یا این که شش ساعت دوتا جواب میدهد . در‌صورتی‌که درد شدیدی باشد که مریض را از خواب بپراند , حتماً با پزشک معالج بایستی تماس گرفت . در صورتی جراح , فعالیت بینی را در پلان جراحی انجام دهد درد آنگاه کار به مسکن و کیسه یخ جواب میدهد . در‌صورتی‌که درد شدید باشد بایستی بررسی برای علت شود اما در مجموع کار جراحی بینی درد متعددی ندارد . 

تامپون و بیرون کردن آن بعداز کار بینی 
تامپون یا این که مش باطن بینی , نوار گاز زرد رنگ رنگی است که باطن بینی جهت جلوگیری از خون ریزی قرار میگیرد . خیلی از مردمان از خروج دردناک آن می ترسند در حالی که خروج آن بوسیله دکتر معالج مجرب اصلاً درد ندارد . وجود تامپون برای تکوین , کاهش تورم و جلوگیری از خون‌ریزی اثرگذار و حتمی است . بیرون کردن مش یا این که تامپون روز سوم بعد از آن کار بینی به وسیله دکتر معالج در مطب انجام میشود . 

اسپلینت و برداشتن آن بعداز جراحی بینی 
اسپلینت یا این که گچ , وسیله ای برای فرم دادن بینی است که حین کار جراحی بینی برای حفظ از بینی روی محل بینی قرار می‌گیرد , نیز بدان شکل می‌دهد و نیز حفظ کننده آن است . اسپلینت ترموپلاستیک است , یعنی با گرما شل می گردد و با سوز‌و‌سرما محکم میگردد . بعداز روستا روز اسپلینت یا این که گچ برداشته میشود که برداشتن آن اصلاً درد ندارد . پس از برداشتن اسپلینت بینی هنوز خیلی ورم دارااست که منجر میگردد مریض تفکر نماید سوراخهای بینی غیر قرینه است . 

تنفس مشقت بار بعد از جراحی بینی 
وجود ایراد تنفسی و عطسه و و درد دور از هم در بینی تا شش ماه بعد از جراحی بینی ارگانیک است . شستشوی آراسته دو توشه درطول روز با سرم نرمال سالین برای کاهش ورم و رفع ایراد تنفسی یاری می نماید . در کلینیک دکتر معالج کاظمی , روز سوم آن‌گاه کار , یک آمپول ( بتاماتزون ال ا ( به مریض بصورت عضلانی تزریق میگردد که ورم را به شدت کم می نماید و مشکلات تنفسی را خیلی کاهش می‌دهد . 

شم برآمدگی برفراز نوک بینی 
شم برآمدگی در منطقه بالای نوک بینی یا این که سوپراتیپ شایع است مخصوصا این داستان در جراحی بینی مردان شایع است . چسب زدن ظریف به کاهش زمینه امداد می نماید . تزریق تریامسینولون به میزان نصف نصف طی روز هفتم تا دهم آن‌گاه فعالیت بینی به کاهش ورم امداد می نماید . همینطور عدم مصرف نمک و سوسیس و کالباس تا سه ماه ورم را کم می نماید . مصرف میوه آناناس احتمال دارد در کاهش ورم مفید باشد و پیشنهاد می شود . 

کاهش ورم بصورت نامتقارن 
کاهش ورم به طور نامتقارن پس از جراحی بینی دوچندان شایع است . مریض بایستی بردبار باشد و تا کاهش کل ورم ها یعنی 1 سال بعد از آن فعالیت بینی شکیبایی نماید و به هیچ وجه نگران نباشد . در صورتی‌که ورم و غیر قرینگی و عدم یک شکلی سوراخها تا 1‌سال باقی بود میتوانیم از روتوش یا این که ترمیم سود ببریم . 

جای چسب روی بینی 
چسب زدن بعد از جراحی بینی از مهم ترین نکات نگهداری پس از کار بینی هست . بعضی وقتها احتمال دارد در اثر چسب زدن , خط روی بینی و نوک بینی بیفتد که‌این مسئله اصلاً چندان اهمیت ندارد . در حالتی‌که یک سری روز چسب نزنید اختلال حل میگردد .
تجمیل الانف


نوشته شده در : شنبه 31 تیر 1396  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .

Php چه می باشد و چه کاربردی دارااست ؟

Php چه می باشد و چه کاربردی دارااست ؟ 
آموزش رفع مورد ها سئو 
مواقعی که سئو در سال 2015 به آنان اهمیت می دهد , احتمالا موردها اکثری باشد . البته بی آلایش و اساسی می‌باشند . ولی یک اینترنت مستر میبایست دوچندان دقت نماید و دست‌کم هایی که یک ایمیل می بایست داشته باشد را دارا باشد تا موجب بهبود وب سایت شما در موتورهای کاوش شود 

او‌لین مورد Broken link هست احتمالا یک اینترنت مستر به وبسایت توجهی نداشته باشد در صورتی‌که وب سایت خودش مدیر نداشته باشد موجب پیدایش broken link شود بهBroken link , پیوند بریده شده که نادرست ۴۰۴ یا این که خطای غیر مسیر اساسی می‌گویند که رباتهای موتور کاوش به خطای 404 می‌برد . 
خطاهای سرور و جدا , صل شدن سرور یا این که ضعیف بودن هاست 
توان وبسایت و نمایش دادن وب سایت شمارا در موتور کاوش کمتر می کند چه بسا شایسته ترین تیتر محتوا موجب می شود ذیل وب سایت اسکن کار قرار بگیرد . خطای 303 تا 500 سرور کانفیگ نکردن صحیح سرور و یا این که نماید بودن آن یا این که استفاده از منابع فراتر و یا این که خیلی مورد ها دیگر که موجب یورش به سرور میگردد و پورت را میبندد و اینترنت مستر سوای داشتن آگاهی از این قضیه استارت به ادامه کار مینماید و سرور فروش هم فراموش می‌نماید پورت ها را گشوده نماید . 


برای طراح وبسایت شدن چه مهارت هایی نیاز است ؟ 

برای تبدیل شدن به یک طراح سایت بایستی مهارت های زیادی را بیاموزید . یکی‌از این مهارت ها , مهارت کدنویسی های مربوط به پباده سازی تارنما استاتیک است که دربرگیرنده CSS و HTML است . نیز چنین نیاز به احاطه بر گویش های برنامه نویسی زیر اینترنت همانند php و . . . دوچندان حساس می‌باشد . ولی نا گفته نماند یادگیری مهارت های پباده سازی گرافیک , معماری اینترنت , بازاریابی , اصول پباده سازی تعاملی و . . . برای یک طراح وبسایت حتمی میباشد . 


طریق یادگیری : 

برای یادگیری مهارت های ذکر شده دو روش موجود است : 
1 . کاوش در وب 
2 . کلاس های آموزشی آموزشگاه ها و کمپانی هایی نیز زیرا نونگار 


فراگیری پباده سازی تارنما 

CSS چه چیزی است و چه کاربردی دارااست ؟ 

CSS یا این که Cascade Style Sheets گویش برنامه نویسی هست که W3C یا این که کنسرسیوم بین المللی کانال جهانی سایت برای حل مشکلات به‌وجود آمده طی بازه زمانی زمان استفاده از HTML ساخته شده شده‌است , سفارش داده است . این گویش برنامه نویسی عملا مکملی برای لهجه HTML به حساب می‌آید و برای لبریز کردن نقاط ضعف و خلاء در کارایی است . استفاده از کد های CSS موجب پاک و تر و تمیز شدن کد های برنامه نویسی تان خواهد شد نیز چنین رویت کرد شمارا به پباده سازی بیشتر معطوف تولید میکند . 


HTML چه می‌باشد و چه کاربردی داراست ؟ 

HTML یا این که Hyper Text Markup Language به معنای گویش علامت گذاری فوق نوشته میباشد . Html گویش استاندارد پباده سازی تارنما است و همه کدهای برگه از جمله از سوی مشتری و طرف سرور در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و به وسیله مرورگر نمایش داده می گردند . در لهجه برنامه نویسی HTML بخش های متعدد به وسیله اجزایی به اسم تگ از یکدیگر جدا می‌شوند , که هرکدام دارنده خاصیت و کاربرد مربوط خویش هست . این تگ ها به مرورگر اعلام می‌نمایند که هر بخش از کاغذ چه دسته عنصری است و باید به چه صورت نمایش داده شود . 
طراحی سایت در مشهد


نوشته شده در : شنبه 31 تیر 1396  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .