تبلیغات
akhbarmohandesi - مطالب بهمن 1395

امروز:

مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات قم در کنگره تاریخ معماری و شهرسازی

به گزارش اخبارنظام مهندسی ،بنیاد توسعه و عمران موقوفات استان قم کنگره تاریخ معماری و شهرسازی را با عنوان «کارگاه آموزشی آشنایی با چگونگی ساخت سازه‌های سنتی» با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان و کمیسیون سازه برگزار می‌کند.مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات قم در کنگره

مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات قم در کنگره

مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات قم

مشارکت بنیاد توسعه و عمران موقوفات قم در کنگره

در این دوره، که در دو بخش کارگاه عملی و کارگاه نظری برگزار می‌شود، اساتید متخصص و نامی این حوزه موضوع‌هایی نظیر فن‌شناسی و ساخت پی در معماری سنتی، روش‌های ساخت اجزاء باربر در سازه‌های سنتی، آشنایی با روش اجرای قوس‌های باربر و اسکلت رسمی‌بندی و نیز آشنایی با عملیات تکمیلی اجرای طاق و رسمی‌بندی تدریس می‌کنند.


نوشته شده در : پنجشنبه 28 بهمن 1395  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .

برگزاری نشست خبری فوری نظام مهندسی /رئیس نظام مهندسی یزد: حکمی به ما ابلاغ نشده

به گزارش اخبار نظام مهندسی ،«علیرضا فرشید» در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییرات یک سال و اندی گذشته پس از شکل گیری هیئت مدیره دوره هفتم این سازمان، از حرکت این سازمان به سمت ترویج ساخت و ساز های اصولی، کمک به مردم و ارتقای جامعه مهندسی ساختمان استان خبر داد.برگزاری نشست خبری فوری نظام مهندسی

برگزاری نشست خبری فوری نظام مهندسی

برگزاری نشست خبری فوری نظام مهندسی

برگزاری نشست خبری فوری نظام مهندسی

وی در راستای این رویکرد به تشکیل کمیته برنامه ریزی برای بررسی مشکلات و نقاط قوت و ضعف سازمان به عنوان یک اقدام اولیه اشاره و اعلام کرد: حتی در این رابطه از یکی از مشاوران برجسته در این حوزه نیز بهره گرفته ایم .و امیدواریم این حرکت منجر به یک برنامه رهبردی چند ساله برای سازمان برای شکل یافتن شهری امن و زیبا در یزد شود.

 


نوشته شده در : چهارشنبه 27 بهمن 1395  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .

بررسی انحصارطلبی و سوء رفتار سازمانی

به گزارش اخبارنظام مهندسی  هفته گذشته مطلبی به عنوان قحط رجال در جامعه مهندسی ایلام در تابناک منتشر شد که در آن به طور عنوان وار به بعضی تخلفات در اداره نظام  مهندسی ساختمان ایلام هم اشاره شده بود . در جهت تنویر اذهان عمومی و احقاق حقوق و دستمزد مهندسان ایلامی در این شماره به شرح تعدادی از این تخلفات پرداخته و میخواهیم علت عدم برخورد با این دست تخلفات از طرف ارگانهای ذی ربط همچون راه و شهرسازی را بدانیم .بررسی انحصارطلبی و سوء رفتار سازمانی

بررسی انحصارطلبی و سوء رفتار سازمانی

سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام

بررسی انحصارطلبی و سوء رفتار سازمانی

متاسفانه خبر ها رسیده در این راستا به حدی زیاد و متنوع است که نمیتوان در یک مقاله به آن پرداخت . البته در صورتی‌که بخواهیم به طور عنوان وار یکسری مورد را ابلاغ کنیم بایستی به تخلفات عدیده ی انجام یافته در انتخابات نظام مهندسی سال قبلی , پرداخت مبالغ نا متعارف تحت عنوان حقوق و دستمزد به مدیر قدیمی سازمان , عدم اجرای فرآیندی ارجاع کار در نظام مهندسی بوسیله سیستم و دستی انجام دادن آن ( انجام دستی سلیقه میباشد ) . واگذاری بخش اعظم شغل های سازمان به یک‌سری شرکتهای خاص , بی نصیب کردن دیگر مهندسان و شرکت‌ ها و موردهای مشابه که بعدا به آنان خوا‌هیم پرداخت , اشاره کنیم .

متاسفانه در انتخابات نظام مهندسی ساختمان در سال قبل تخلفات عدیده ای رخ داد که چرایی عدم برخورد شخص آقای میر جعفریان و اداره کل راه و شهرسازی ایلام و شورای انتظامی سازمان با آن ها هنوز در ذهن ارباب جراید سوال برانگیز است . مثلا بالغ بر سیصد نفر از کسانی که در انتخابات شرکت کرده اند در همان روزهای انتخابات و به وسیله اعضای هیات مدیره ی فعلی نام نویسی شده و حق عضویت آنان واریز شده‌است . با تخلفات آن روزهای انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی استان کاری نداریم , چراکه اداره راه و شهرسازی استان به خاطر عدم واکنش به این مسئله مهم به اندازه ی کافی در اذهان عمومی زیر سوال رفته است .

مسئله دیگر پرداخت دستمزد غیر متعارف به رئیس سابق نظام مهندسی استان ایلام است . همکار ما با روسای سابق این اداره و بعضی اعضای هیات مدیره ی نظام مهندسی ساختمان ایلام در این جهت صحبت کرده و کلیه این دوستان بر سقف دستمزد برای رئیس سازمان حداکثر سه نیم میلیون تومان اجماع نظر داشتند . آقای دارابی مدیر قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام مبلغ بین ۱٫۴ میلیون تا ۲ میلیون تومان اخذ نموده است . البته متاسفانه با محاسبه اضافه فعالیت و غیره دستمزد رئیس سابق در نظام مهندسی ساختمان ایلام به سقف پانزده میلیون تومان در سال نود و سه نزدیک شدهواست . ( متاسفانه در سال‌های نودوچهار و نود و پنج هیچ اطلاعاتی از مسائل مالی و پرداخت به دست هیات مدیره سازمان نیز نرسیده است ) .


نوشته شده در : سه شنبه 26 بهمن 1395  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .