تبلیغات
akhbarmohandesi - جراحی زیبایی بینی از شایعه تا واقعیت!

امروز:

جراحی زیبایی بینی از شایعه تا واقعیت!

جراحی زیبایی بینی از شایعه تا واقعیت! 
از بین تمام اعمال زیبائی , جراحی پلاستیک بینی که اصطلاحاً ” رینوپلاستی ” نامیده میشود از خصوصیت های خاصی برخوردار‌است ; لذا تلاش میکنم با تفصیل بیشتری مورد دعوا قرار گیرد . جراح زیبایی بینی هم با درنظرگرفتن صورت مطلوب بینی برای هر صورت خاص , با برداشتن بخش های مازاد و شرایط دادن به بخش های مانده تلاش می نماید اثر هنری خویش را در معرض روئت کرد قرار دهد . گویا است او هیچ زمان به بینی به صورت منفرد نگاه نمی‌کند ; بلکه بینی را درکنار بقیه اجزای صورت بیمارش می بیند . به عبارت خوبتر نمیتوان با در حیث تصاحب کردن یک بینی ایده آل به کردار آن پرداخت بلکه شایسته ترین بینی نوعی است که با بقیه اجزاء صورت هماهنگی داشته باشد . 

چرا بعضا ها پس از جراحی , از سود رضایت بی نقص ندارند؟ 

تصور و انتظارات غیر واقع‌بینانه درمورد جراحی پلاستیک بینی مضاعف است . مدام این قابلیت نیست که بافت بشر را به نحوی تغییر و تحول بخشید , تا آنچه مریض دلش میخواهد حاصل شود . انگیزه جراح این است که ظواهر مریض را در طی اعمالی که به اعتنا طرح ریزی گردیده اند زیباتر نماید . این‌که وی چه گونه بدین کلیدی دست مییابد به میزان متعددی بستگی به فراگیری , تجربه , دانش و مهارت وی داراست و همه این فاکتورها زیاد متغیر می باشند . همیاری مریض و برخورد های تحمیلی هم نقش مضاعف با اهمیت در سود آخرین یک کار جراحی دارااست . جراح نمی تواند فیض آخرین فعالیت را تضمین نماید بلکه می تواند تضمین نماید که همگی عملکرد خویش را برای حصول سود خوب تر بکار خواهد پیروزی . 

هر درخواست کننده جراحی پلاستیک بینی بایستی از حقایق زیرآگاه باشد : 

انگیزه هرعمل زیبایی بهبود بخشیدن به حال و روز ظاهری است خیر وصال به زیبایی بدون نقص و مطلق . 
هر شخصی که درخواست کننده این کار است احتمالا به عارضه ها مختلفی ازجمله دسته پوست کاندید نیکی برای جراحی نباشد لذا جراحی برای هرفرد درخواست کننده سفارش نمیشود . 
در کودک ها محدودیت های مشخصی هست که بازدارنده از جراحی پلاستیک بینی قبلی از بلوغ بدون نقص میگردد . اکثر اوقات دختران درپایان ۱۶سالگی و پسرها در پایان ۱۸ سالگی به بلوغ بی نقص رسیده اند و می‌توانند زیر فعالیت رینوپلاستی قرار گیرند . از سوی دیگر امروزه تعداد قابل توجهی از درخواست کنندگان رینوپلاستی اشخاص بالای ۴۰ سال می باشند . درصورتی که شرایط همگانی وسلامتی شخص عالی باشد هرگز برای رینوپلاستی دیر نیست . 
در صورتیکه مریض دچار به انحراف بینی است بایستی به طور همزمان با جراحی پلاستیک یا این که گذشته از آن , انحراف تیغه بینی او تصحیح شود . 
در صورتی به هر عاملی انسداد بینی داشته باشیم مانند بزرگی شاخک های درون بینی و یا این که پولیپ بینی بایستی هم‌زمان با جراحی پلاستیک بینی عوامل انسداد بینی را هم برطرف کرد . 
فعالیت جراحی بینی سبب بهبود یا این که تشدید علامت ها آلرژی بینی نمی‌شود . مبتلایان به حساسیت بینی نیز می‌توانند زیر کار جراحی قرار گیرند ; ولی ضروری است این اشخاص از قبلی از کار تا مدتی بعداز کار زیر معالجه با داروهای ضد آلرژی قرار گیرند . 
جراحی بینی روی مشاهده کرد و موقعیت دیده اثری ندارد البته از آنجایی که تا مدتی پس از کار نمی توانید از عینک استفاده نمایید , در‌حالتی که تصمیم دارید لیزیک نیز انجام دهید خوبتر است ابتدا کار لیزیک دیده را انجام دهید تا پس از فعالیت بینی نیاز به عینک نداشته باشید . 
روش گشوده و روش بسته هر مورد چه مزیت هایی دارند؟ 

مزایای روش بسته : 

– زمان کار در‌این روش حدود یک ربع کمتر از طریق گشوده است . 

– روی پوست کلوملا برشی نیست . 

– درین روش ورم نوک بینی کمتر ازروش گشوده است لذا ورم زودتر برطرف می‌شود . 

مزایای روش گشوده : 

– جراحی زیر روءیت کرد بی واسطه انجام میشود لذا احتمال غیر قرینگی کمتر می گردد . 

– توان مانور جراح و دور و بر برای کار کردن او بیشتر است . 

بیهوشی بی نقص یا این که نصفه بیهوشی , کدام را تعیین می کنید؟! 

در باب مدل بیهوشی چه بسا الامکان لحاظ شما نظر خواهد شد . بیهوشی بدون نقص و نصفه بیهوشی هر یک مزایا و معایب مرتبط با خویش را دارد . ولی به صورت کلی و با اعتنا به سال‌ها تجربه , ما بیهوشی بی نقص را بر نصفه بیهوشی ترجیح می‌دهیم ; چرا‌که : 

در بیهوشی بدون نقص قابلیت در اختیار گرفتن فشار خون مریض بیشتر است . 
مریض راحت خیس است . 
کارشناس بیهوشی خوب تر و راحت خیس می تواند از مریض محافظت نماید . 
در زمان کار ترشحات وارد حلق و ریه مریض نمیشود . 
جراح هم راحت خیس است . 
در پایان اینکه سرفه بعداز کار در بیهوشی بدون نقص کمتر است . 
اما در موردها معدودی نصفه بیهوشی ( که اصطلاحا بی حسی موضعی گفته می گردد ) بر بیهوشی همگانی ارجح است . برای مثال در بیمارانی که مشکلات مورد ای مانند غم های قلبی عروقی یا این که اختلالاتی دارا هستند که بیهوشی بدون نقص برای آن‌ها به خیر نیست یا این که در بیمارانی که نگران بی هوشی بی نقص می باشند می توان فعالیت زیبایی بینی را زیر نصفه بیهوشی انجام بخشید که درین روش هم کارشناس بیهوشی از اولِ فعالیت تا انتهای آن از مریض نگهداری می نماید و با دادن داروهای ضد درد , آرامبخش و خواب آور قابلیت و امکان یک کار تماما فارغ از درد را آماده می نماید . 

نکاتی که مریض بایستی بداند : 

آنگاه ازعمل , بینی شما تامپون نخواهد شد . 
بعد از کار کبودی نخواهید داشت و در مورد ها نادری نیز در شرایطی‌که کبودی وجود داشته باشد زیاد کم است که درعرض ۲هفته برطرف خواهد شد . 
روز دوم صورت شما پاره ای متورم خواهد شد . هر چقدر کمتر دراز بکشید این تورم نیز کمتر خواهد بود . 
کار شما نیز با بی هوشی همگانی و نیز با نصفه بیهوشی قابل اجرا است . مدل بیهوشی با دقت به نظرشما تعیین خواهد شد . 
شما به هنگام برداشتن گچ تغییرات انجام یافته را خواهید مشاهده کرد , ولی حدود یک‌سال ارتفاع میکشد تا ورم بینی کاملا برطرف شود . 
مصرف داروهای آرامبخش قبلی یا این که پس از کار بلامانع است . 
در بعضا موردها به چشم می خورد که مریض اظهار می نماید در یکسری روز اولیه بعداز کار بطور تصادفی به بینی اش ضربه ای وارد آمده است ; این زمینه اصلا مهم نیست مگر آنکه ضربه شدید باشد یا این که سبب خون ریزی یا این که تورم شایان توجه شده باشد . 


دکتررامین امین شکروی کارشناس جراحی فک و صورت : 

عضو علمی دانش کده علم ها پزشکی شهر مشهد مقدس و بعد از آن به عضویت هیات علمی دانش گاه مازندران منسوب شدند . 

او رزیدنت جراحی فک و صورت را از دانش کده علم ها پزشکی تهران در سال 1379 کسب کرد و در به عبارتی سال هم برنده به اخذ گواهی تخصصی و بورد کشوری جرای فک و صورت گردیدند . از پر رنگ ترین عمل های ایشان که به بازه زمانی 10 سال هست را در مریض‌خانه به دنیا آمدن تهران در مجموعه جراحی فک و صورت تحت عنوان کارشناس جراحی فک و صورت شاغل بوده اند . تجربه بی سابقه ایشان در این باره دربرگیرنده جراحی های پیچیده جمجمه , فک وصورت , کف جمجمه , کاسه دیده , نوزادان ناقص الخلقه و ناهنجاریهای مادرزادی صورت و . . . اشاره کرد . از سایر کار های ایشان می شود به جراحی های زیبایی صورت , بینی , لیفت صورت , فرم دهی نوع و فک هم اشاره کرد .
تجمیل الانف


نوشته شده در : جمعه 30 تیر 1396  توسط : نسرین معین غفوری.    نظرات() .

زهرا
جمعه 30 تیر 1396 05:25 ب.ظ
ما شالله مطالبت همه خوبن موفق باشیدc
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر